Wyjaśnienia Organizatorów Owocowego Festiwalu

Wyjaśnienia Organizatorów Owocowego Festiwalu
5 czerwca 2019 Witold Zbijewski
In NEWSY

Dziękujemy za mnóstwo dobrej energii, warsztatów i spotkań oraz za pomoc wielu osób, dzięki którym odbył się festiwal. Nie ma co ukrywać, że pierwsza edycja zawsze jest najtrudniejsza. Dzieje się mnóstwo rzeczy, których nie sposób często przewidzieć. To nasze spotkanie było wyjątkowe, ale było również wyjątkową lekcją. Dlatego dziękujemy Wam, ale również przepraszamy.

Szczególne przeprosiny kierujemy do Urzędu Gminy w Konopnicy, który nie był współorganizatorem festiwalu, choć był świadomy tego, że taki festiwal będzie miał miejsce na terenie gminy. Ideą imprezy była swoboda i radość pośród natury. Niestety niektórzy uczestnicy, wzięli tę ideę zbyt dosłownie czego nie przewidzieliśmy i przyznajemy, że zabrakło odpowiedniej szybkiej reakcji z naszej strony na ten fakt. Rozumiemy w jakiej kulturze żyjemy i naszym dużym błędem był pomysł na próby łączenia naszego festiwalu ze sprawami lokalnej społeczności. Obiecujemy, że ten błąd się już nie powtórzy, natomiast chcemy wyraźnie zaznaczyć, że to niedopatrzenie i ten problem jest po naszej stronie. Urząd Gminy Konopnica nie miał wpływu na nasze braki w doświadczeniu w organizacji tego rodzaju imprez.

Faktem jest, że podjęcie się tak dużego wydarzenia wiązało się z szeregiem ogromnych wyzwań, a ponieważ była to pierwsza edycja – wniosków na temat tego, co warto poprawić w kolejnej mamy naprawdę dużo. Nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu, natomiast wierzymy, że możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość. Wkrótce będziemy mogli się również podzielić bardzo wartościowym merytorycznym przekazem, który udało się zarejestrować w trakcie festiwalu, licznych rozmów uczestników między sobą oraz prelekcji. Rozumiemy oczywiście, że sprawy obyczajowe są tematem ciekawszym dla mediów i takie jest ich prawo.

Informujemy, że ten temat został przez nas potraktowany poważnie i mamy nadzieję, że będzie nam łatwiej w przyszłości uniknąć niepożądanego wpływu na lokalne społeczności, które nas goszczą.
Zostały podjęte czynności wyjaśniające łącznie ze zgłoszeniem podejrzenia popełnienia przestępstwa na podstawie zgłoszenia od mediów nieprawidłowości poza terenem festiwalu owocowego, ale w trakcie jego trwania przy plaży.

Pragniemy by podobne sytuacje nie zdarzały się w przyszłości i zadbamy o to, żeby te sprawy były lepiej dopilnowane w przyszłości. Uważamy, że nieregulaminowe zachowania niezgodne z zasadami współżycia społecznego nie powinny mieć miejsca w przyszłości na festiwalu i ubolewamy, że nie udało się nam tego dopilnować. Sugestię zmiany nazwy na Festiwal Owocowy i Gołych Dup ze strony Kulis Powiatu uważamy za kreatywną, aczkolwiek w naszych działaniach postaramy się zachować oryginalną ideę, która stoi za Owocowym Festiwalem.

Za gościnę i wspólną zabawę dziękujemy, za to z czym sobie nie poradziliśmy – szczerze przepraszamy – natomiast chcemy wszyscy patrzeć razem z uśmiechem w przyszłość! Mówi się, że wszystko jest po coś. Wierzymy, że te wyzwania, z którymi się zmierzyliśmy były po to, aby w nowym miejscu, w nowym czasie móc dzielić się dobrem i radością – w sposób, który nie zaburzy dobra i radości innych ludzi. Dziękujemy wszystkim za cenne lekcje oraz wiele wspaniałych wspomnień, które przywieźliśmy z tego festiwalu – do zobaczenia za rok w nowym miejscu, z nowymi pomysłami, a przede wszystkim dużo lepszą organizacją!

Słoneczne pozdrowienia i niech moc owoców będzie z Wami!

Organizator Owocowego Festiwalu

Witold Zbijewski