INFORMATOR

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania:

Gdzie są noclegi? Jak z zakwaterowaniem?
Wszelkie informacje na temat noclegów znajdziesz na tutaj: http://owocowyfestiwal.pl/noclegi/

Jak z wyżywieniem?
Jesteśmy zaopatrywani codziennie bezpośrednio w hurtowych cenach w podstawowe powszechnie dostępne soczyste owoce na czas festiwalu + świeża zielenina. Organizujemy dedykowaną strefę food: owoce, soki, szejki, sałatki. Zaprosiliśmy też do współpracy wybrane foodtrucki z surowym menu: szejki, smoothies, sałatki, wrapy, lody owocowe. Jest też nasza ukochana SuroJadalnia 🙂
W odległości 1.5km są najbliższe sklepy z innym zaopatrzeniem. Proszę mieć na uwadze utrudnienia spowodowane organizacją parkingu i możliwością szybkiego wyjazdu i powrotu.

Gdzie jest dostępny program?
https://owocowyfestiwal.pl/program/

Jakie są rodzaje biletów? Jeśli się nie może przyjechać na 4 dni to jak jest z wstępem na sam weekend?
Dostępne są wszystkie rodzaje biletów: czterodniowe, trzydniowe i weekendowe i jednodniowe.
http://owocowyfestiwal.pl/sklep/
Ceny regularne biletów jednoosobowych w dniu festiwalu w kasach:
Bilety czterodniowe 200 PLN
Bilety trzydniowe 180
Bilety weekendowe  150 PLN
Bilety jednodniowe  100 PLN

Dostępne są również bilety dwuosobowe odpowiednio tańsze, dostępne również przez internet z większą premią, zamieniane na 2 opaski przy wejściu.

Dzieci do lat 15 mają wstęp gratis. (Urodzone po dniu 1 lipca 2005)
Młodzież w wieku 15-24 lata, 30% zniżki na bilet wstępu (urodzone pomiędzy 1 lipca 1996 – 1 lipca 2005
Przyjeżdżasz big familią lub grupą daj nam o tym znać tu lub tu.

Czy bilety można zwracać?
Nie przyjmujemy zwrotów. Ale możesz komuś przekazać za naszym pośrednictwem (zgłoś się na fanpage) lub powołać się na zakupiony wcześniej i nie wykorzystany bilet przy następnej imprezie. Coś  wymyślimy 🙂 Jedną z opcji będzie zwrot w postaci owoców w najbliższym dużym mieście wojewódzkim, w którym organizujemy owocowe meetupy 🙂

Czy można kupić bilety na bramce festiwalu na miejscu?
TAK . Na bramce festiwalu są wszystkie rodzaje biletów. Jeśli korespondowałeś z nami miej naładowany telefon. Przyjmujemy płatności kartą i gotówką. Na miejscu można również kupić owoce.

Gdzie znajdę festiwalową mapkę terenu?
Mapkę pobierzesz tutaj

Czy można przyjechać z dziećmi?
Zdecydowanie TAK! Dzieci mają u nas swoją przestrzeń kids-zone, dedykowane zajęcia i bezpłatny wstęp do 15 roku życia. Szykujemy dla nich Owocowy Dzień Dziecka. Wszyscy się bawimy i odkrywamy swoje wewnętrzne dziecko 🙂 Animatorki i Animatorzy przez kilka godzin dziennie zaopiekują się Twoimi pociechami na ogrodzonym terenie. Nad rzekę z dziećmi udajesz się sam na swoją odpowiedzialność. Specjalnie wybraliśmy miejsce z płytką rzeką więc jest bezpiecznie. Teren poza ogrodzeniem nie jest oficjalnym terenem imprezy.

Jaki karnet owocowy kupić dzieciom?Sugerujemy dla dzieci powyżej 13 roku życia kupić taki sam karnet jak dla dorosłych.
Dla młodszych wprowadzimy opaski za 50% ceny dostępne na bramce. Poniżej 130 wzrostu 🙂 Tu nie o wiek chodzi. Karnet owocowy to owoce i soki.

Jak dojechać samochodem?
Pełny adres: 98-313 Konopnica ulica Wczasowa 16 (tu będzie bramka i oznaczenia terenu), powiat Wieluński, województwo Łódzkie, nad rzeką Wartą
https://goo.gl/maps/Qrn6pkJYR5jZPWrv9
google maps: 51.345528, 18.812756
51°20’42.6″N+18°48’46.0″E

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na Konopnicę Jest ich kilka w Polsce. Chodzi o tą w województwie Łódzkim, powiat wieluński.
Może kiedyś odwiedzimy wszystkie Owocowym Autobusem 😉

Jak dojechać inaczej?
Napisz na wydarzeniu, może ktoś będzie jechał z Twojej okolicy
https://www.facebook.com/events/2411729642227333/

albo skorzystaj z serwisów blablacar lub e-podróżnik lub rome2rio.com .

Podróżując autobusami zwróć uwagę na niedaleki przystanki w Rychłocicach, Szynkielowie lub w Osjakowie 6km od miejsca festiwalu.  Zmniejszy to ilość ewentualnych przesiadek a może ktoś po Ciebie wyjedzie. Bezpośrednie autobusy na miejsce festiwalu jeżdżą z Wielunia i z Łaska. A np Osjakowa możesz też dopłynąć kajakiem 😉 Niektórzy wytrwalsi płyną z okolic Pajęczna i Częstochowy. To się nazywa owocowe zdrowie 😉

Na terenie Konopnicy znajduje się również lotnisko.
Współrzędne środka pasa N 51.21.37 E 018.49.20
Kierunek pasa 150/330
Pełną instrukcję podejścia znajdziesz tutaj

Czy będzie skąd pobrać wodę pitną?Dysponujemy hydrantem z wodą wodociągową. Namawiamy przede wszystkim do picia soków owocowych – posiadają najlepszą wodę strukturalną. Na czas festiwalu wszyscy się wspieramy 🙂

Czy wyżywienie jest w cenie karnetu?
Karnet obejmuje wszystko oprócz wyżywienia i dojazdu i masażu lomi lomi.

Jak wejść w posiadanie darmowej wejściówki?
Należy wygrać w konkursie lub zgłosić się na wolontariusza. Można również otrzymać w prezencie wejście na afterparty oraz przyjechać po festiwalu.
Na wolontariusza możesz się zgłosić tutaj.
Jeśli prowadzisz ciekawy serwis lub bloga, instagrama też napisz do nas. Jesteśmy otwarci na dzielenie się tak jak Ty dzielisz się ze światem.

Czy można przyjechać kamperem lub z przyczepą? Czy jest miejsce?
Tak można przyjechać kamperem lub z przyczepą. Sugerujemy przyjazd jak najwcześniej by swobodnie wybrać sobie miejsce parkingowe. Wjazd na ogrodzony teren zamknięty najlepiej od środy wieczór do czwartku w południe i piątek godziny ranne 7-10. W okolicy jest mnóstwo miejsca na zaparkowanie. Teren ogrodzonego pola festiwalu w trakcie trwania imprezy jest zamknięty dla ruchu kołowego oprócz samochodów organizatorów. Przy wjeździe samochodów osobowych pobierana jest kaucja wyjazdowa w wysokości 50PLN, uprawniająca do przebywania na terenie przez 2 godziny.

Czy można przyjechać wcześniej i zostać dłużej?
Tak są takie możliwości. Noclegi na własną rękę. Jest możliwość zarówno przyjechania wcześniej kamperem jak i rozbicia się z namiotem. Jak i skorzystania z bogatej bazy noclegowej w okolicy. Zajrzyj na podstronę: http://owocowyfestiwal.pl/noclegi/
Po zakończeniu oficjalnej części otwieramy afterparty. Zajrzyj tutaj.

Czy przy namiocie będzie można postawić auto?
NIE. Ze względów bezpieczeństwa pola namiotowego i ewakuacji parking jest zorganizowany obok poza głównym terenem. Dostępny jest dość swobodnie dostęp samochodowy do pola namiotowego w czwartek cały dzień i piątek w godzinach 7-10. Do zabrania swoich rzeczy w niedzielę po godzinie 16 też będą wpuszczane samochody. W każdym przypadku wjazdu na teren imprezy pobierana jest kaucja zwrotna przepadająca po 2 godzinach od wpuszczenia na teren imprezy (oprócz samochodów organizatorów oraz potwierdzonych wystawców). Wysokość kaucji 50PLN oraz obowiązkowo numer telefonu za szybą.

Czy będą dostępne jakieś wolne wyciskarki żeby można skorzystać? Czy zabrać swoją? Czy będzie dostęp do prądu?
Tak będą dostępne wolne wyciskarki dla soczystych owoców zakupionych w naszej strefie. Można też będzie zakupić wyciskarki pofestiwalowe w korzystnych cenach z gwarancją! Warto zabrać jednak swoją jak masz, wtedy jesteś niezależny i bez kolejek i na placu jest dostęp do prądu, weź tylko przedłużacz i rozdzielacz. Może powyciskasz bezpośrednio przy namiocie? Namawiamy do soczystych miniparty w podgrupkach 🙂

Czy taki sprzęt jak noże do obierania, przekrajania, talerze trzeba mieć ze sobą czy będą na miejscu?
Warto zabrać, szczególnie jak jedziecie samochodem to zalecamy wziąć. Może przyjdzie ochota i będziecie chcieli udać się na pobliskie łąki nad rzekę i można być niezależnym z arbuzem albo konsumować przy namiocie.
W strefie food będą różne przybory. Talerze i miski własne zawsze warto mieć. Chcemy wyprodukować jak najmniej śmieci . Proponujemy wziąć też własne kubki na soki. Picie we własnym kubku premiowane jest zniżką.

Czy jest dostęp do lodówki? Mam leki albo karmę dla psa.
Tak, na drobne rzeczy na wyjątkowe sytuacje jest dostęp do lodówki i małej zamrażarki.


Co jeszcze warto wziąć na festiwal?

Na Owocowy Festiwal warto zabrać:

 • Namiot, karimata, śpiwór
 • Przybory do jedzenia, ulubioną miskę, kubek, sztućce, deska itd.
 • KUBKI SMAKOWE
 • Matę do jogi
 • Koc
 • Ręcznik, przybory toaletowe
 • Strój kąpielowy (owocowy!)
 • Worek prysznicowy 20l z kranikiem (allegro 15pln)
 • Instrumentu muzyczne i artystyczne
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Cieplejsze ciuchy na noc
 • Zeszyt/kartki i długopis, dyktafon
 • Aparat, powerbank, karty pamięci
 • Przedłużacz min 10metrów, rozdzielacz
 • Hamak
 • Slackline
 • Badminton
 • Sznurek do baniek mydlanych
 • Latarkę
 • Klapki lub crocksy
 • Krem do opalania
 • Czapkę z daszkiem
 • Stopery do uszu
 • Pędzle do malowania, kilka kartek
 • Kółka hulahop
 • Taśmy, szarfy
 • Dla dzieci motylki do kąpieli
 • Buty do chodzenia po wodzie
 • Siedzisko, poduchy, mata, jasiek
 • Parasol, kalosze lub płaszcz przeciwdeszczowy
 • Sznurki, linki, plandeki
 • szałwia, palo santo
 • kolorowe stroje
 • świece, lampiony
 • lampki solarne ogrodowe
 • nastawienie: „podaj dalej z miłością”
 • Dobry humor i otwartą głowę i ciekawość 😀

Czy na festiwal można przyjechać z milusińskim? Czy psy w domkach są akceptowane?
Tak zapraszamy do przyjazdu ze swoim pupilem. Prosimy wziąć ze sobą smycze i odpowiednie zabezpieczenie, by dla innych uczestników imprezy to również było miłe wydarzenie. Jest mnóstwo terenów spacerowych w okolicy.
Niestety nie we wszystkich domkach są akceptowane pieski mimo kaucji. Prosimy się upewnić wcześniej bezpośrednio z właścicielami.

Czy są jeszcze miejsca na polu namiotowym?
Nie prowadzimy rezerwacji na polu namiotowym. Jesteśmy przygotowani by zorganizować Owocowy Woodstock i taki planujemy w 2020. Fruitstock 🙂

Jak wygląda sprawa pryszniców na festiwalu?
Na festiwalu są prysznice polowe chłodnawa woda. Dla chętnych sauna z opcją prysznica. Przyjeżdża do nas SaunaTruck – tu znajdziesz więcej info
Teren festiwalu otacza klimatyczna dość płytka w tym rejonie rzeka Warta. Prosimy o wzięcie ekologicznych środków czystości.

Czy na mój bilet mogę wziąć jeszcze kogoś?
Tak możesz wziąć dobre duchy i dziecko do 15 roku życia. Możesz też stworzyć grupę wieloosobową.

Kiedy jest czynna strefa kids? Jakie zajęcia są w strefie kids?
Strefa kids jest czynna codziennie kilka godzin by odciążyć rodziców i zintegrować dzieci. Teren Strefy Kids nie obejmuje rzeki Warty o czym jest mowa w regulaminie. Kąpiele w płytkiej rzece tylko pod opieką rodziców.

Jak mogę zdobyć darmową wejściówkę?
Szukaj różnych konkursów u blogerów lub przyjedź wcześniej i zostań dłużej by pomóc w przygotowaniach do festiwalu. Warto zostać wolontariuszem jak nie w tym to w następnym roku. Możesz również zaprosić jeszcze 3 osoby i wtedy dla Ciebie wejściówka jest gratis a te osoby mają grupowy tańszy bilet.

Czy można płacić kartą na bramkach festiwalu?
Przyjmujemy płatność tylko gotówką. Najbliższy bankomat jest w Konopnicy Banku BPS ul Parkowa 18 lub w Osjakowie Bank BPS. Większy wybór bankomatów jest w Wieluniu.

Czy karnet owocowy za 90PLN jest na wszystkie 4 dni festiwalu?
Tak – karnet obejmuje popularne soczyste owoce tak, byś mógł w strefie food pić do woli soków. W skład karnetu wchodzą przede wszystkim: arbuzy, pomarańcze, melony, jabłka, banany, cytryny, gruszki, truskawki, winogrona. Pozostałe owoce i warzywa na sałatki będą dostępne na miejscu opcjonalnie do zakupu. Dysponujemy również tłoczarkami do robienia soków na miejscu. Wyżywienie jest oddzielnie bo niektórzy odżywiają się praną i nie mielibyśmy jak im zwrócić.

Do jakiego wieku karnet owocowy dla dzieci jest za 50% ceny?
Karnet owocowy dziecięcy jest do 12 roku życia lub do 130 cm wzrostu 😉

Jak z noclegami w domkach dla jednej osoby?
Najlepiej się  umówić w dwie osoby, staramy się łączyć w pary wg płci i np regionu. Prosimy o maila [email protected]
Większość tematów noclegowych można rozwiązać kontaktując się z właścicielami obiektów: http://owocowyfestiwal.pl/noclegi/

Czy na terenie Festiwalu jest parking dla samochodów?
Tak. Przygotowaliśmy dodatkową specjalną NIESTRZEŻONĄ strefę parkingową. Sugerujemy odpocząć od samochodu na kilka dni i mieć wszystko ze sobą, by nie musieć wyjeżdżać w trakcie trwania festiwalu 🙂

Chcę przyjechać tylko na jeden dzień w piątek, ewentualnie na czwartek i piątek. Czy jest taka możliwość?
Możesz przyjechać na dowolną ilość dni. Wcześniej czy później dotrzesz do 300 dni wakacji. Nie ma pośpiechu 🙂 Zacznij od 1 dnia. Zapraszamy. Odpowiednie bilety kupisz w kasach festiwalu.

Czy jest miejsce do ładowania telefonów?
O ile nie emanujesz jakąś nadzwyczajną energią to  mamy przygotowane miejsce do ładowania telefonów. Jest okazja naładować siebie sokami, słońcem i wspólnymi tańcami 🙂 Warto wziąć przedłużacz.

Kiedy festiwal się zaczyna a kiedy kończy?
Zaczyna się oficjalnie o godzinie 13:00 w czwartek 30 maja i kończy o godzinie 18:00 w niedzielę 2 czerwca.
Dla wytrwałych przygotowujemy afterparty do poniedziałku do godziny 16:00 z owocami 😉

Jak zgłosić swoją chęć współpracy: stanowisko, występ, wykład?
prosimy o maila: [email protected] lub zgłoszenie przez messengera.

Czy prowadzone są zapisy na wykłady/warsztaty?
Nie. Sam sobie ustalasz szczegółowy program festiwalu z dostępnych opcji. Program pobierz tu.
Dzięki temu każdy ma inny program a jest na tym samym festiwalu 🙂

Czy na festiwalu będzie głośno?
Nie. To w miarę cichy przyjazny naturze festiwal. Silent Party zaczyna się od godziny 23:00 po wieczornych koncertach, które zaczynają się od 19:00
Będzie trochę bębnienia. Dla chętnych jest dodatkowa lekko oddalona mała niezależna nocna scena muzyki elektronicznej groove & ambient. Szczegóły tu

Czy na festiwalu dozwolony jest alkohol?
Oficjalnie festiwal jest bezalkoholowy.
Na festiwalu nie będzie sprzedawany alkohol, preferujemy owocowe soki i do tego namawiamy. Nie będziemy robili żadnych kontroli ale osoby wyraźnie zakłócające przebieg imprezy będą wypraszane przez ochronę i służby porządkowe. Na te kilka dni warto być razem z nami na sokach owocowych i owocach i surowym 🙂

Jak można pomóc festiwalowi?
Zacznij od http://owocowyfestiwal.pl/nakładka/ by pokazać, że jesteś z nami 🙂
Pozostałe formy pomocy: http://owocowyfestiwal.pl/pomoc/ 🙂

Masz pytania, chciałbyś inaczej pomóc pisz
http://owocowyfestiwal.pl/kontakt/
najszybciej przez messengera.

Aha, niedaleko są pola truskawkowe i można zostać na dłużej aż do 300 dni wakacji 😉